Пільги на комун. послуги

Нарахування плати за опалення

“Пільги та нарахування плати за комунальні послуги.”

“Ознакою розвинутого суспільства є його здатність піклуватися і захищати найвразливіші категорії громадян у цьому суспільстві.”

 

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996р. №619 “Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, до опалювальної площі належить загальна площа квартири (будинку) без урахування площі лоджій, балконів, терас. З опалюваної площі також вилучається площа приміщень, у яких відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо) та яки безпосередньо не з’єднанні з опалюваними приміщеннями дверними та іншими отворами.

Під час нарахування плати за природний газ, використаний на індивідуальне опалення, приймається норма опалюваної площі 21 кв.м на наймача або власника житла і кожного члена сімї та додатково 10,5 кв. м на сімю.

За надлишок опалюваної площі понад зазначену норму (крім однокімнатних квартир) плата за природний газ справляється у розмірі 1,3 тарифу. Ця норма не поширюється на одиноких непрацездатних громадян і сімї, що складаються лише з непрацездатних осіб.

НОРМИ

Споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників

 

Від споживання природного газу

Одиниця виміру

Норма споживання

Плита газова за наявності централі-зованого гарячого водопостачання

Куб.метрів

Людино-місць

9,8

Плита газова у разі відсутності центра-лізованого гарячого водопостачання та газового водонагрі-вача

 -

18,3

Індівідуальне опа-лення в будинках не вище двох поверхів (на 1 кв.метр опалюваної площі)

Куб.метрів кв.метр на місяць в опалюваль-ний період

11,0

Плита газова та водонагрівач

 -

23,6

 

 

ЯКЩО У КРАНІ ВІДСУТНЯ ГАРЯЧА ВОДА

Уразі перерви у централізованому гарячому водопостачанні населення (крім щорічної зупинки тепломережі на ремонтно-профілактичні роботи, але не більш як 15 діб) норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 18,3 кубометра на людину на місяць.

Термін відсутності гарячого водопостачання фіксується в двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною та газозбутовою організаціями і є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ. За цей період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням. Газозбутова організація після закінчення півріччя надсилає абоненту перерахунок за спожитий газ в період відсутності централізованого гарячого водопостачання.

А що робити, коли відсутнє гаряче водопостачання, а перерахунок не зроблено? В цьому випадку радимо звертатися до ЖЕКу за наданням відповіді, коли це не допоможе то з відповідно оформленим позовом до районного суду за місцем проживання.

 

Інформація для тієї категорії населення, що має пільги

Згідно із Законом України “Про статус Ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” встановлено такі пільги :

Учасникам бойових дій (особи, які брали участь у виконанні бойових завдань і захисті Батьківщини, у складі бойових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії і флоту, партизанських загонів і підпілля та інших формуваннях як у воєнній, так і мірний час) надається 75% знижка плати за користування житлом та комунальними послугами у межах норм, встановлених чинним законодавством. До комунальних послуг належать : холодне та гаряче водопостачання, користування тепловою енергією, вивезення побутових відходів, водовідведення, включаючи обслуговування вигрібних ям загального та особистого користування в садибах житлових будинків, газ, що використовується для опалення житлових приміщень, підігрівання води в будинках, які не мають централізованого гарячого водопостачання, користування електроенергією;

Інвалідам та прирівняним до них – 100 % знижка плати за користування житлом і комунальними послугами в межах норм, встановлених чинним законодавством;

Учасникам війни – 50% знижка плати за користування житлом і комунальними послугами в межах норм встановлених чинним законодавством.

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – повністю звільняються від оплати за користування житлом та комунальними послугами, за користування позавідомчою охоронною сигналізацією житла.

Зазначені пільги зберігаються за одним із подружжя, що пережив іншого, батькам Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів орденів Слави, Героїв Соціалістичної праці.

Примітка: Остаточний обсяг пільг на нарахування плати за комунальні послуги визначається з урахуванням положень Закону України “Про державний бюджет” на поточний рік.

Адреса Головного Київського міського управління у справах захисту прав споживачів:

м. Київ, вул. Сагайдачного, 29а

2003р.